Πρόκειται για μία νέα επαναστατική θεραπεία ανάπλασης και σύσφιξης της επιδερμίδας στην οποία γίνεται συνδυασμός του Fractional laser και της αυτόλογης μεσοθεραπείας PRP . Ο συνδυασμός αυτός έχει εντυπωσιακά και άμεσα αποτελέσματα στην αναζωογόνηση του δέρματος, χωρίς παρενέργειες και με ελάχιστο χρόνο αποθεραπείας.
![Total Plasma Lift Total Plasma Lift](https://www.dermalounge.gr/sites/default/files/styles/close_up/public/adobestock_57360063.jpg?itok=tJe3abaA)
Πώς γίνεται το Total Plasma Lift ή Vampire Lift;
Η θεραπεία ξεκινά με την εφαρμογή του Fractional Laser ώστε να δίνει ενεργοποίηση του κολλαγόνου. Αμέσως μετά γίνεται η αυτόλογη μεσοθεραπεία PRP ενώ ακολουθεί μάσκα ανάπλασης για γρήγορη αποθεραπεία.
Ποια είναι τα αποτελέσματα του Total Plasma Lift ή Vampire Lift;
Η θεραπεία διαρκεί περίπου 1 ώρα και τις περισσότερες φορές 1 μόνο συνεδρία είναι αρκετή. Τα αποτελέσματα διαφαίνονται από τις επόμενες ημέρες και υπάρχει σταδιακή συνεχιζόμενη βελτίωση λόγω της ενεργοποίησης παραγωγής κολλαγόνου και ελαστίνης.